Apteka Internetowa

Acodin 300 syrop 100ml

Cena:
9,50 zł

Brak w magazynie

Acodin 300 syrop 100ml
Przeznaczenie
na przeziębienie
Producent:
sanofi aventis sp.z o.o.
Opakowanie:
100
ml.
Skład
Substancja czynna: 5 ml syropu zawiera 15 mg bromowodorku dekstrometorfanu oraz 50 mg dekspantenolu.
Wskazania
Okresowe hamowanie suchego kaszlu różnego pochodzenia - w przebiegu infekcji, przy urazach klatki piersiowej i nowotworach płuc (kaszel opłucnowy), przy kaszlu wywołanym wdychaniem substancji drażniących, przy zapaleniu gardła i krtani.
Działanie
Preparat przeciwkaszlowy, tłumiący kaszel różnego pochodzenia, nie posiada właściwości narkotycznych, nasennych i przeciwbólowych. Efektywność działania przeciwkaszlowego jest zbliżona do wyników uzyskiwanych podczas leczenia kodeiną, obserwuje się jednak znacznie mniej działań niepożądanych. Działanie rozpoczyna się po 15-30 minutach i utrzymuje przez 5-6 h u dorosłych i 6-9 h u dzieci.
Dawkowanie
Doustnie. Dorośli i dzieci od 12 r.ż.: 5 ml syropu Acodin 300 do 4 razy dziennie.
Przeciwwskazania
Dychawica oskrzelowa i zapalenie oskrzeli, zwłaszcza przy podawaniu leków mukolitycznych; ostrożnie stosuje się w schorzeniach wątroby. U kobiet w ciąży w ciągu pierwszych trzech miesięcy preparat Acodin stosować za poradą lekarza.
Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowania, oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego. W razie pytań lub wątpliwości skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Postać leku:
syrop
Chcesz być informowany o nowościach ?
subskrybuj nasz Newsletter