Apteka Internetowa

Aspirin 500mg x 100tabl.

Cena:
71,95 zł
Aspirin 500mg x 100tabl.
Producent:
BAYER SP. Z O.O.
Opakowanie:
100
tabl.
Skład
Substancja czynna: 1 tabletka aspiryny zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego. Substancje pomocnicze: celuloza, skrobia kukurydziana.
Wskazania
•Dolegliwości bólowe o lekkim i średnim nasileniu, np.: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśni, bóle menstruacyjne •Gorączka •Dolegliwości towarzyszące grypie i przeziębieniu.
Działanie
Kwas acetylosalicylowy, substancja czynna zawarta w preparacie Aspirin, aspiryna działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowe i przeciwzapalnie. Po przyjęciu doustnym maksymalne stężenie w osoczu występuje po 0.3 do 2 godzin.
Dawkowanie
Dorośli: 500 -1000 mg jednorazowo (1 -2 tabletki). W razie potrzeby dawka jednorazowa może być powtarzana co 4-8 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 4 g kwasu acetylosalicylowego (8 tabletek). Dzieci poniżej 12 lat - jedynie na zlecenie lekarza: dawka jednorazowa: dawka dobowa: 4-8 lat - 0,5 tabletki max 1 tabletka 9-12 lat 0,5-1 tabletka max 2 tabletki powyżej 12 lat 1 tabletka max 3 tabletki W razie potrzeby dawka jednorazowa może być powtarzana do 3 razy na dobę, w odstępach co 4-8 godzin. Tabletki należy przyjmować doustnie, najlepiej po posiłkach, z dużą ilością płynu.
Przeciwwskazania
Preparatu nie można stosować w następujących sytuacjach: w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną - kwas acetylosalicylowy lub inne salicylany; u pacjentów ze skazą krwotoczną; w chorobie wrzodowej żołądka lub dwunastnicy; w ostatnim trymestrze ciąży.
Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowania, oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego. W razie pytań lub wątpliwości skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Postać leku:
tabl.
Chcesz być informowany o nowościach ?
subskrybuj nasz Newsletter