Apteka Internetowa

Asprocol x 20 tabl.

Cena:
11,95 zł

Brak w magazynie

Asprocol x 20 tabl.
Przeznaczenie
na przeziębienie, p/gorączkowe, p/bólowe i p/zapalne
Producent:
ICN POLFA RZESZÓW S.A.
Opakowanie:
20
tabl.
Skład
Jedna tabletka zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego (Acidum acetylsalicylicum) oraz 200 mg glicyny (Glycinum).
Wskazania
Bóle o słabym lub średnim nasileniu, np. bóle mięśni, stawów, bóle głowy. Gorączka w przebiegu przeziębienia i innych zakażeń wirusowych lub bakteryjnych.
Działanie
Zawarty w leku kwas acetylosalicylowy działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.
Dawkowanie
•Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: Przeciwbólowo i przeciwgorączkowo zwykle 500 mg kwasu acetylosalicylowego (1 tabletka) co 3-4 godziny lub 1000 mg kwasu acetylosalicylowego (2 tabletki) co 6 godzin. Nie należy stosować więcej niż 4 g kwasu acetylosalicylowego na dobę. •U dzieci w wieku poniżej 12 lat produkt może być stosowany tylko na zlecenie lekarza. Tabletki należy popijać dużą ilością płynu.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na salicylany, w tym tzw. astma aspirynowa, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, czynna choroba wrzodowa, trzeci trymestr ciąży i okres karmienia piersią, zaburzenia krzepliwości krwi, ciężka niewydolność wątroby, serca i nerek, jednoczesne stosowanie z metotreksatem w dawkach 15 mg na tydzień lub większych, stosowanie u dzieci w wieku poniżej 12 lat w przebiegu zakażeń wirusowych.
Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowania, oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego. W razie pytań lub wątpliwości skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Postać leku:
tabl.
Chcesz być informowany o nowościach ?
subskrybuj nasz Newsletter