Apteka Internetowa

dorośli

Ibuprom MAX Sprint x 10 kaps.

Cena:
9,35 zł
Ibuprom MAX Sprint  x 10 kaps.
Producent:
US PHARMACIA SP. Z O.O.
Opakowanie:
10
kaps.
Skład
1 kapsułka zawiera: substancja czynna: ibuprofen 400 mg substancje pomocnicze: makrogol 600, potasu wodorotlenek, żelatyna, sorbitol ciekły, częściowo uwodniony, woda oczyszczona
Wskazania
Wskazaniem do stosowania leku są bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (bóle głowy, m.in. ból napięciowy i migrena, bóle zębów, nerwobóle, bóle mięśniowe, bóle kostne i stawowe). Bolesne miesiączkowanie. Gorączka (m. in. w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).
Działanie
Lek Ibuprom Max Sprint zawiera ibuprofen – substancję czynną należącą do grupy tak zwanych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Jest lekiem działającym przeciwbólowo. Pomaga zwalczać stan zapalny, który jest jedną z przyczyn bólu. Lek obniża również gorączkę.
Dawkowanie
Stosowanie leku Ibuprom Max Sprint z jedzeniem i piciem Zaleca się przyjmowanie leku po posiłku. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat W doraźnym leczeniu: 1 kapsułka doustnie co 4 godziny (nie należy stosować więcej niż 3 kapsułki w ciągu doby). Kapsułek nie należy rozgryzać. Dzieciom w wieku poniżej 12 lat Leku nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat. Osoby w podeszłym wieku Nie jest konieczna modyfikacja dawkowania. Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę, przez najkrótszy okres, do złagodzenia objawów.
Przeciwwskazania
Kiedy nie stosować leku Ibuprom Max Sprint − Jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na którykolwiek składnik leku. − U osób, u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej. − Jeśli u pacjenta występują następujące schorzenia: choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy czynna lub przebyta, krwawienie lub perforacja (w tym występujące po zastosowaniu niesteroidowych leków przeciwzapalnych), ciężka niewydolność wątroby, ciężka niewydolność nerek lub ciężka niewydolność serca, skaza krwotoczna. − W trakcie leczenia innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, w tym lekami z grupy zwanej inhibitorami COX-2. − W III trymestrze ciąży.
Postać leku:
kaps.
Chcesz być informowany o nowościach ?
subskrybuj nasz Newsletter