Apteka Internetowa

seniorzy (65+)

Grypostop Mix x 6 sasz.

Cena:
10,55 zł
Grypostop Mix x 6 sasz.
Przeznaczenie
na przeziębienie, p/gorączkowe, p/bólowe
Producent:
OMEGA REX S.C.
Opakowanie:
6
sasz.
Skład
Substancje czynne: paracetamol 650 mg chlorowodorek pseudoefedryny 60 mg bromowodorek dekstrometorfanu 20 mg maleinian chlorfenyraminy 4 mg Substancje pomocnicze: kwas askorbowy, kwas cytrynowy, naturalny smak cytrynowy, skrobia, powidon, cytrynian sodu, kwas stearynowy, dwutlenek tytanowy, fosforan wapniowy, barwniki żółte 6 i 10
Wskazania
Doraźne leczenie objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych, zapalenia zatok obocznych nosa (gorączka, katar, kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe).
Działanie
Preparat wieloskładnikowy o kompleksowym działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym, przeciwkaszlowym, udrażniającym przewody nosowe i ujścia zatok obocznych nosa, zmniejszającym ilość wydzieliny śluzowej oraz przekrwienie i obrzęk śluzówki przewodów nosowych.
Dawkowanie
Rozpuścić zawartość saszetki w szklance gorącej wody. Wypić gorący płyn małymi łykami. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1 saszetka co 4-6 godzin na dobę, nie stosować więcej niż 4 saszetki w ciągu 24 godzin.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, niedokrwistość, ciężka niewydolność wątroby lub nerek. Nie stosować z innymi lekami zawierającymi paracetamol oraz u pacjentów leczonych inhibitorami monoaminooksydazy (MAO), aktualnie lub w ciągu dwóch ostatnich tygodni. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat bez zaleceń lekarza. Nie stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią.
Informacje dodatkowe
Działania niepożądane: Zaburzenia serca: zaburzenia rytmu serca Zaburzenia krwi i układu chłonnego: Bardzo rzadko: niedobór krwinek białych, niedobór płytek krwi Zaburzenia układu nerwowego: Rzadko: senność, zawroty głowy, euforia, nadmierne uspokojenie, uczucie pustki w głowie, niepokój, nerwowość, rozdrażnienie, zaburzenia nastroju. Zaburzenia układu oddechowego: Spłycenie oddechu. Zaburzenia żołądka i jelit: Rzadko: nudności, wymioty, bóle brzucha, zaparcia Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: Wysypka, świąd Zaburzenia naczyniowe: Zmiany ciśnienia tętniczego Zaburzenia układu immunologicznego: Rzadko: reakcje alergiczne Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: Objawy o różnym nasileniu od nieistotnego podwyższenia enzymów wątrobowych aż do uszkodzenia wątroby.
Postać leku:
prosz.
Chcesz być informowany o nowościach ?
subskrybuj nasz Newsletter