Apteka Internetowa

dzieci (4-11 lat)

Dexapico syrop przeciwkaszlowy x 115 ml.

Cena:
12,95 zł
/
Producent:
HERBAPOL-LUBLIN S.A.
Opakowanie:
115
ml.
Skład
100 g syropu zawiera: Wyciąg wodny z kwiatostanu lipy (1:5) 25 g Dekstrometorfanu bromowodorek 0,1 g Substancje pomocnicze: sacharoza, zagęszczony sok aroniowy 65%, kwas cytrynowy jednowodny, sodu benzoesan, potasu sorbinian, aromat malinowy 7111, woda oczyszczona.
Wskazania
DexaPico lek przeciwkaszlowy w postaci syropu zawierający w swoim składzie bromowodorek dekstrometorfanu oraz wyciąg z kwiatostanu lipy. W stanach męczącego, suchego kaszlu różnego pochodzenia, niezwiązanego z zaleganiem wydzieliny w drogach oddechowych.
Działanie
Dekstrometorfan jest środkiem przeciwkaszlowym. Jego działanie utrzymuje się przez 6-8 godzin, polega na hamowaniu ośrodka kaszlu w ośrodkowym układzie nerwowym, dzięki czemu zmniejsza się częstotliwość suchego kaszlu. Wyciąg z kwiatostanów lipy łagodzi podrażnienia górnych dróg oddechowych wywołane kaszlem.
Dawkowanie
Doustnie. Dzieci 2-6 lat: 3 razy dziennie 2,5 ml syropu Dzieci 6-12 lat: 3 razy dziennie 5 ml syropu Młodzież powyżej 12 lat i dorośli: 3 razy dziennie 15 ml syropu.
Przeciwwskazania
Leku nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na jego składniki, kaszlu z dużą ilością wydzieliny, astmy, ciężkich schorzeń wątroby, przy jednoczesnym przyjmowaniu inhibitorów monoaminooksydazy i leków mukolitycznych. Nie stosować u dzieci poniżej 2 lat.
Informacje dodatkowe
W razie pytań lub wątpliwości skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Postać leku:
syrop
Chcesz być informowany o nowościach ?
subskrybuj nasz Newsletter