Apteka Internetowa

niemowlęta

Ibum Forte zawiesina smak malinowy 200mg/5ml 100g.

Cena:
17,95 zł
Ibum Forte zawiesina smak malinowy 200mg/5ml 100g.
Producent:
HASCO-LEK PPF
Opakowanie:
100
g.
Skład
Substancja czynna: 5 ml zawiesiny zawiera 200 mg ibuprofenu.
Wskazania
•Leczenie słabego i umiarkowanego bólu takiego jak: ból głowy, ból gardła, ból zębów, ból po ekstrakcji zębów, ból na skutek ząbkowania, ból stawów, ból mięśni, ból pooperacyjny. •Leczenie stanów gorączkowych różnego pochodzenia ( m.in. przeziębienia, grypy).
Działanie
Lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Wywiera działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe poprzez hamowanie cyklooksygenazy prostaglandynowej. Po podaniu doustnym szybko wchłania się z przewodu pokarmowego, osiągając maksymalne stężenie we krwi po 1,5 h. Ibuprofen w 99% wiąże się z białkami osocza. Przenika do jam stawowych, gdzie jego stężenie utrzymuje się stosunkowo długo, nawet po zmniejszeniu stężenia we krwi. Jest metabolizowany w wątrobie. T0,5 we krwi wynosi 2 h. Ibuprofen jest wydalany z moczem w 90% w postaci nieaktywnych metabolitów. Nie wykazuje tendencji do kumulacji w organizmie.
Dawkowanie
Przed użyciem butelkę należy wstrząsnąć. Do opakowania dołączona jest miarka. Wiek dziecka (masa ciała dziecka) Dawka jednorazowa Maksymalna dawka dobowa 6-12 miesięcy (7-9 kg) 2,5 ml (50 mg) 3 razy po 2,5 ml = 150 mg; 1-3 lat (10-15 kg) 2.5 ml (50 mg) 3-4 razy po 2,5 ml = 150-200 mg; 4-5 lat (16-18 kg) 5 ml (100 mg) 3 razy po 5 ml = 300 mg; 6-9 lat (19-28 kg) 5 ml (100 mg) 4 razy po 5 ml = 400 mg; 10-12 lat (29-40 kg) 10 ml (200 mg) 3 razy po 10 ml = 600 mg; powyżej 40 kg 10ml(200mg) 4 razy po 10 ml = 800 mg; Preparatu nie podawać niemowlętom o masie ciała poniżej 7 kg.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na ibuprofen lub którykolwiek składnik preparatu wysypka i nieżyt błony śluzowej nosa po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, astma oskrzelowa.
Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowania, oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego.
Postać leku:
zawiesina
Chcesz być informowany o nowościach ?
subskrybuj nasz Newsletter