Apteka Internetowa

dorośli

Choligrip Na noc syrop x 100 ml.

Cena:
14,35 zł

Brak w magazynie

Choligrip Na noc syrop x 100 ml.
Przeznaczenie
na przeziębienie, p/gorączkowe, p/bólowe
Producent:
GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE
Opakowanie:
100
ml.
Skład
Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, chlorowodorek prometazyny i bromowodorek dekstrometorfanu. 20 ml syropu zawiera 1000 mg paracetamolu, 20 mg chlorowodorku prometazyny i 15 mg bromowodorku dekstrometorfanu. Ponadto lek zawiera substancje pomocnicze: glukozę płynną, etanol 96%, makrogol 300, sodu cyklaminian, acesulfam potasowy, sodu cytrynian, kwas askorbowy, disodu edetynian, żółcień chinolinową E104, błękit patentowy E131, olejek aromatyczny leczniczy, wodę oczyszczoną.
Wskazania
Choligrip na noc zawiera trzy substancje czynne o działaniu łagodzącym objawy towarzyszące przeziębieniom i grypie. Lek Choligrip na noc stosuje się do leczenia objawów występujących w przeziębieniach i grypie, w tym bólów głowy i innych dolegliwości bólowych, bólu gardła, gorączki, kataru oraz suchego, drażniącego kaszlu. Lek Choligrip na noc przeznaczony jest do stosowania przed snem w celu zmniejszenia objawów utrudniających prawidłowy sen.
Działanie
Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Prometazyna jest lekiem przeciwhistaminowym zmniejszającym katar i ułatwiającym oddychanie; ma również wyraźne działanie uspokajające. Dekstrometorfan jest lekiem przeciwkaszlowym; zmniejsza nasilenie suchego i drażniącego kaszlu towarzyszącego często przeziębieniom i nieżytom dróg oddechowych.
Dawkowanie
Bezpośrednio przed snem należy stosować 20 ml syropu (załączona miarka napełniona do zaznaczonego poziomu 20 ml lub 4 łyżeczki po 5 ml). Jedną dawkę leku podaje się tylko jeden raz w ciągu doby, bezpośrednio przed snem. Nie stosować dawki większej niż zalecana. Nie stosować w ciągu nocy więcej niż 1 dawkę (20 ml). Bez konsultacji z lekarzem leku nie należy stosować regularnie dłużej niż przez 3 dni. Nie stosować jednocześnie innych leków zawierających paracetamol, leków przeciwkaszlowych ani leków antyhistaminowych (włącznie z postaciami do stosowania na skórę).
Przeciwwskazania
Nie należy stosować leku Choligrip na noc u osób: •z nadwrażliwością (uczuleniem) na paracetamol, dekstrometorfan, prometazynę lub inne składniki leku, •chorujących na zapalenie płuc i inne poważne zakażenia układu oddechowego, z zaostrzającą się astmą lub ciężkimi zaburzeniami oddechowymi, •z niewydolnością nerek lub wątroby, •przyjmujących inhibitory monoaminooksydazy (MAO) i w ciągu 2 tygodni po ich ostatnim zastosowaniu, •w ciąży i karmiących piersią ze względu na zawartość etanolu.
Informacje dodatkowe
Działania niepożądane:Jak każdy lek, Choligrip na noc może powodować działania niepożądane. Należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i zwrócić się do lekarza w razie wystąpienia: •reakcji alergicznej (uczulenia) takiej jak: wysypka skórna lub swędzenie skóry, czasem połączonych z utrudnionym oddychaniem lub opuchlizną warg, języka, gardła lub twarzy; nadwrażliwość na światło słoneczne, •wysypki skórnej lub złuszczania się skóry, owrzodzenia jamy ustnej, •problemów z oddychaniem, w razie gdy podobne problemy występowały w przeszłości podczas stosowania kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, •sińców lub krwawienia o nieznanej przyczynie, •zaburzeń czynności wątroby, •objawów takich jak: splątanie, uczucie niepokoju, pocenie się, trzęsienie się i drżenie, nagłe, mimowolne ruchy mięśni lub wzrost ciśnienia krwi, •zatrzymania moczu (częstość nieznana - nie może być określona na podstawie dostępnych danych). Powyższe reakcje występują, o ile nie zaznaczono inaczej, bardzo rzadko t.j. rzadziej niż u niż 1 na 10 000 pacjentów. Choligrip na noc może powodować także następujące działania niepożądane: bardzo często (dotyczące więcej niż 1 osoby na każde 10 osób przyjmujących lek): •senność często (dotyczące do 1 osoby na każde 10 osób przyjmujących lek): •trudności z koncentracją uwagi •chwiejność, •niezgrabność, •ból głowy, •suchość w jamie ustnej, •zaburzenia widzenia. niezbyt często (dotyczące więcej niż 1 osoby na każde 1 000 przyjmujących lek lecz mniej niż 1 osoby na każde 100 osób przyjmujących lek): •zawroty głowy, •zaburzenia przewodu pokarmowego, nudności, wymioty, dyskomfort w nadbrzuszu. o nieznanej częstości występowania (nie można określić na podstawie dostępnych danych): •splątanie, dezorientacja, paradoksalne pobudzenie (odczucie napływu energii, rozdrażnienie, niepokój ruchowy, nerwowość, zaburzenia snu); osoby w podeszłym wieku są bardziej podatne na wystąpienie tych objawów, u dzieci częściej może wystąpić paradoksalne pobudzenie. U niektórych osób w czasie stosowania leku Choligrip na noc mogą wystąpić inne, niż wyżej wymienione, działania niepożądane. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych, niewymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza. Uwagi:Stosowanie leku u dzieci Nie podawać leku dzieciom poniżej 12 lat. Ciąża i karmienie piersią Nie należy stosować leku podczas ciąży i karmienia piersią. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn Choligrip na noc wywołuje senność i może powodować zawroty głowy oraz niewyraźne widzenie. Nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn przed upewnieniem się, że takie objawy nie wystąpiły. Stosowanie innych leków Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych które wydawane są bez recepty. Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku przyjmowania następujących leków: •metoklopramidu, domperidonu (stosowanych przeciw nudnościom i wymiotom), •cholestyraminy (stosowanej w celu zmniejszania dużego stężenia cholesterolu we krwi), •leków przeciwzakrzepowych (np. warfaryny) w razie konieczności długotrwałego stosowania leku przeciwbólowego, •leków nasennych, •przeciwpsychotycznych, •przeciwpadaczkowych, •ryfampicyny (leku przeciwgruźliczego), •leków przeciwdepresyjnych (takich jak inhibitory MAO, inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne), •niesteroidowych leków przeciwzapalnych (m.in. kwasu acetylosalicylowego), •leków stosowanych w arytmii (np. chinidyny, amiodaronu), •leków wywołujących suchość w jamie ustnej lub niewyraźne widzenie (takich jak atropina). Stosowanie paracetamolu może być przyczyną fałszywych wyników niektórych badań laboratoryjnych (np. oznaczanie stężenia glukozy we krwi). Prometazyna może fałszować wyniki testów ciążowych wykonywanych z moczu metodami immunologicznymi.
Postać leku:
syrop
Chcesz być informowany o nowościach ?
subskrybuj nasz Newsletter