Apteka Internetowa

Coldrex HotRem cytrynowy x 10sasz.

Cena:
13,95 zł

Brak w magazynie

Coldrex HotRem cytrynowy x 10sasz.
Producent:
GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE SP. Z o.o.
Opakowanie:
10
sasz.
Skład
Substancja czynna: 1 saszetka zawiera 5g preparatu o składzie: paracetamol 750 mg; chlorowodorek fenylefryny 10 mg; kwas askorbinowy 70 mg.
Wskazania
Leczenie objawów grypy, przeziębienia takich jak: bóle głowy, dreszcze, bóle gardła, niedrożność przewodów nosowych, bóle zatok.
Działanie
Preparat Coldrex HotRem zawiera w swoim składzie: paracetamol - środek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowe: (fenylefrynę - środek obkurczający naczynia krwionośne i udrażniający przewody nosowe; kwas askorbinowy (wit. C) - składnik uzupełniający niedobory witaminy C, które występują w czasie grypy i przeziębienia.
Dawkowanie
Wsypać jedną saszetkę do kubka z gorącą wodą. Mieszać aż do rozpuszczenia. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: Jedna saszetka do 4 razy na dobę. Nie przekraczać dawki 4 saszetek w ciągu 24 godzin. Nie należy podawać dzieciom poniżej 12 roku życia. Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż trzy dni, należy skonsultować się z lekarzem.
Przeciwwskazania
Nie należy stosować preparatu u osób z nadwrażliwością na paracetamol, fenylefrynę lub witaminę C. Nie należy stosować preparatu w następujących przypadkach: ciężka niewydolność wątroby i nerek; nadczynność tarczycy; cukrzyca; nadciśnienie tętnicze krwi; nie wolno stosować u pacjentów z tętniakami schorzenia serca; leczenie beta adrenolitykami, trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi; inhibitory monoaminooksydazy - przyjmowanie aktualnie lub w ciągu ostatnich 2 tygodni; pierwszy trymestr ciąży; podwyższone ciśnienie śródgałkowe; przerost gruczołu krokowego; niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej; choroba alkoholowa.
Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowania, oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego. W razie pytań lub wątpliwości skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Postać leku:
prosz.
Chcesz być informowany o nowościach ?
subskrybuj nasz Newsletter