Apteka Internetowa

Coldrex Maxgrip C x 12tabl.

Cena:
11,55 zł
Coldrex Maxgrip C x 12tabl.
Przeznaczenie
na przeziębienie, p/gorączkowe, p/bólowe
Producent:
GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE SP. Z o.o.
Opakowanie:
12
tabl.
Skład
Substancja czynna: 1 tabletka preparatu Coldrex zawiera: paracetamol 500 mg, kofeina 25 mg, chlorowodorek fenylefryny 5 mg, wodzian terpinu 20 mg, kwas askorbinowy (wit. C) 30 mg oraz substancje pomocnicze: skrobia rozpuszczalna, skrobia kukurydziana, sorbonian potasu.
Wskazania
Coldrex stosuje się w dolegliwościach związanych z grypą i przeziębieniem takich jak: bóle głowy, dreszcze, bóle kostne i mięśniowe, niedrożność przewodów nosowych, bóle zatok i gardła.
Działanie
Preparat Coldrex zawiera w swoim składzie: paracetamol - środek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym; fenylefrynę - środek obkurczający naczynia krwionośne i udrażniający przewody nosowe; kofeinę - środek o łagodnym działaniu pobudzającym; wodzian terpinu - środek wykrztuśny oraz kwas askorbinowy (wit.C) - środek stosowany w przeziębieniu i grypie, uzupełniający niedobory witaminy C, które mogą wystąpić w pierwszych dniach choroby.
Dawkowanie
Dorośli: 2 tabletki preparatu Coldrex MaxGrip C, maksymalnie 4 razy w ciągu doby. Preparat stosować nie dłużej niż 3 dni. Jeśli objawy choroby nie ustępują należy skonsultować się z lekarzem.
Przeciwwskazania
Nie należy stosować łącznie z innymi preparatami zawierającymi w swoim składzie paracetamol. Nie należy stosować preparatu Coldrex u osób z nadwrażliwością na paracetamol, fenylefrynę, kofeinę, wodzian terpinu lub witaminę C. Ciężka niewydolność wątroby i nerek. Nadczynność tarczycy. Cukrzyca. Nadciśnienie tętnicze krwi; nie wolno stosować u pacjentów z tętniakami. Schorzenia serca. Ciąża, laktacja. Podwyższone ciśnienie śródgałkowe. Przerost gruczołu krokowego. Niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej. Choroba alkoholowa. Leczenie trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi, beta -adrenolitykami. Leczenie inhibitorami monoaminooksydazy lub przyjmowanie inhibitorów MAO w ciągu ostatnich 2 tygodni.
Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowania, oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego. W razie pytań lub wątpliwości skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Postać leku:
tabl.
Chcesz być informowany o nowościach ?
subskrybuj nasz Newsletter