Apteka Internetowa

dzieci (1-3 lata)

Bufenik syrop 0,1 g/5ml 100 ml

Cena:
15,65 zł
Bufenik syrop 0,1 g/5ml 100 ml
Producent:
RATIOPHARM GMBH
Opakowanie:
100
ml.
Skład
5 ml syropu zawiera 100 mg ibuprofenu
Wskazania
Gorączka różnego pochodzenia (także w przebiegu zakażeń wirusowych, w przebiegu odczynu poszczepiennego). Objawowe leczenie bólu różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego.
Działanie
•Jedyny w stężeniu 4% – wygoda stosowania u starszych dzieci. •Nie trzeba podawać dużej ilości syropu. •Chętnie przyjmowany – jedyny dostępny w formie syropu o śmietankowo-truskawkowym smaku . •Posiada strzykawkę doustną ułatwiającą miarkowanie. •Wysoka jakość produktu, skuteczność, bezpieczeństwo. •Może być stosowany u dzieci od 6 miesiąca życia
Dawkowanie
Doustnie. Zwykle stosowana dawka wynosi od 7 do 10mg/kg masy ciała w dawce pojedynczej. Dawka dobowa: 20-30 mg ibuprofenu na kilogram masy ciała w dawkach podzielonych. Częstotliwość podawania zależy od nasilenia objawów oraz maksymalnej całkowitej dawki dobowej. Należy zachować co najmniej 6 godzinną przerwę pomiędzy dawkami. Maksymalne dawki dobowe ibuprofenu: niemowlęta w wieku 6-12 miesięcy (7-9 kg) 200 mg ibuporfenu, dzieci wieku 1-2 lat (10-12 kg) 300 mg ibuprofenu, dzieci w wieku 2-3 lat (13-15 kg) 400 mg ibuprofenu, dzieci w wieku 3-6 lat (16-20 kg) 450 mg ibuprofenu, dzieci w wieku 6-9 lat (21-24 kg) 600 mg ibuprofenu; dzieci powyżej 12 roku życia i dorośli 1200 mg ibuprofenu. Jeżeli masz choroby żołądka najlepiej lek przyjmować podczas posiłków.Przed użyciem wstrząsnąć butelkę. Uwaga! Bez porozumienia z lekarzem nie stosować u niemowląt poniżej 6 miesiąca życia. Uwaga! Lek przeznaczony do doraźnego stosowania. Jeżeli objawy utrzymują się dłużej niż 4 dni lub nasilają, lub jeśli występują nowe objawy, należy skontaktować się z lekarzem. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, potwierdzone reakcje skurczu oskrzeli, astmy, nieżytu nosa lub pokrzywki po wcześniejszym przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, czynna lub w wywiadzie choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy lub krwotok ciężkie zaburzenia czynności wątroby lub nerek lub ciężkie i niekontrolowane zaburzenia serca, ostatni trymestr ciąży. Produkt leczniczy jest przeciwwskazany u dzieci poniżej 7 kg (6 miesiąca życia), ze względu na niewystarczająco udokumentowane doświadczenia z udziałem młodszych dzieci.
Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowania, oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego. W razie pytań lub wątpliwości skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Postać leku:
syrop
Chcesz być informowany o nowościach ?
subskrybuj nasz Newsletter