Apteka Internetowa

dzieci (1-3 lata)

Claritine SPE 10mg x 7 tabl.

Cena:
14,95 zł
Claritine SPE 10mg x 7 tabl.
Przeznaczenie
na alergię
Producent:
SCHERING-PLOUGH EUROPE
Opakowanie:
7
tabl.
Skład
1 tabl. zawiera 10 mg loratadyny.
Wskazania
Lek Claritine SPE wskazany jest w leczeniu objawów związanych z alergicznym nieżytem nosa (kichanie, obrzęk błony śluzowej nosa, wyciek z nosa), świąd i pieczenie oczu. Wskazany jest również w leczeniu objawów przewlekłej pokrzywki idiopatycznej.
Działanie
•Trójpierścieniowy lek przeciwhistaminowy drugiej generacji, blokujący wybiórczo obwodowe receptory H1. Charakteryzuje się silnym działaniem, które pojawia się już po 10-30 min i utrzymuje do 24 h. Praktycznie nie wykazuje ośrodkowego działania sedatywnego i cholinolitycznego, ani nie wpływa na receptory H2. Szybko i dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego oraz podlega intensywnemu metabolizmowi pierwszego przejścia, głównie z udziałem CYP 3A4 i CYP 2D6. Główny metabolit - desloratadyna - jest czynny farmakologicznie. Loratadyna wiąże się z białkami osocza w 97-99%; desloratadyna w 73-76%. Lek jest wydalany w ciągu 10 dni z moczem i kałem, głównie w postaci metabolitów. T0,5 loratadyny we krwi wynosi 3-20 h, desloratadyny 9-92 h.
Dawkowanie
Claritine SPE najlepiej jest przyjmować przed jedzeniem. Dorośli i dzieci powyżej 6 lat: 1 tabletka (10 mg) raz na dobę, dzieci od 2 do 6 lat - 1/2 tabletki (5 mg) na dobę. W ciężkiej niewydolności wątroby u dorosłych i dzieci podaje się mniejszą dawkę poczatkową, a następnie dawkę normalną co 2. dzień. Należy przerwać stosowanie leku na około 48 h przed planowanym wykonaniem testów skórnych.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na loratadynę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Ciąża. Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania i skuteczności preparatu u dzieci poniżej 2 lat. Ostrożnie stosować u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby. Nie stosować w ciąży. Nie zaleca się stosowania w okresie karmienia piersią.
Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowania, oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego. W razie pytań lub wątpliwości skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Postać leku:
tabl.
Chcesz być informowany o nowościach ?
subskrybuj nasz Newsletter