Apteka Internetowa

dzieci (1-3 lata)

Kidofen 100mg/5ml zawiesina doustna100ml

Cena:
11,95 zł
Kidofen 100mg/5ml zawiesina doustna100ml
Producent:
AFLOFARM FARMACJA POLSKA SP. Z O.O.
Opakowanie:
100
ml.
Skład
Ibuprofen (Ibuprofenum) - 100 mg/5 ml.
Wskazania
Bóle głowy, gardła i mięśni np. w przebiegu zakażeń wirusowych; bóle mięśni, stawów i kości, na skutek urazów narządów ruchu (nadwyrężenia, skręcenia); bóle na skutek urazów tkanek miękkich, bóle pooperacyjne; bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych, bóle na skutek ząbkowania; bóle głowy; bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego.
Dawkowanie
Niemowlęta od 3 do 6 miesięcy (5-7,6 kg): 3 razy po 2,5 ml w ciągu doby. Niemowlęta od 6 do 12 miesięcy (7,7-9 kg): 3 do 4 razy po 2,5 ml w ciągu doby. Dzieci od 1 do 3 lat (10-15 kg): 3 razy po 5 ml w ciągu doby. Dzieci od 4 do 6 lat (16-20 kg): 3 razy po 7,5 ml w ciągu doby. Dzieci od 7 do 9 lat (21-29 kg): 3 razy po 10 ml w ciągu doby. Dzieci od 10 do 12 lat (30-40 kg): 3 razy po 15 ml w ciągu doby.
Przeciwwskazania
Produkt leczniczy jest przeciwwskazany u pacjentów: z nadwrażliwością na ibuprofen lub którąkolwiek substancję pomocniczą produktu leczniczego oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ); u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergicznego nieżytu nosa, pokrzywki lub astmy oskrzelowej; z chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy czynną lub w wywiadzie, perforacją lub krwawieniem, również tymi występującymi po zastosowaniu NLPZ (patrz punkt 4.4); z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca (patrz punkt 4.4); przyjmujących jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym inhibitory COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych - patrz punkt 4.5); w III trymestrze ciąży (patrz punkt 4.6); ze skazą krwotoczną.
Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowania, oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego.
Postać leku:
zawiesina
Chcesz być informowany o nowościach ?
subskrybuj nasz Newsletter