Apteka Internetowa

dzieci (1-3 lata)

Sinecod krople 20ml

Cena:
16,95 zł
Sinecod krople 20ml
Przeznaczenie
na przeziębienie
Producent:
NOVARTIS CONSUMER HEALTH SA
Opakowanie:
20
ml.
Skład
1 ml (22 krople) zawiera: - cytrynian butamiratu 5,00 mg - sorbitol 70% roztwór - sól sodowa sacharyny - wanilina - kwas benzoesowy - etanol 96% - glicerol - wodorotlenek sodu 30% roztwór - woda oczyszczona
Wskazania
Leczenie objawowe kaszlu różnego pochodzenia. Pomocniczo w okresie przed- i pooperacyjnym do tłumienia odruchu kaszlu u pacjentów poddawanych zabiegom chirurgicznym lub bronchoskopii.
Działanie
Butamirat - substancja czynna preparatu wykazuje działanie przeciwkaszlowe oraz rozszerzające oskrzela. Nie powoduje uzależnień, wykazuje mniej działań niepożądanych niż opioidowe leki przeciwkaszlowe.
Dawkowanie
Jeżeli to możliwe, preparat powinien być stosowany przed jedzeniem. Dzieci w wieku od 7. miesięcy do 1 roku życia jednorazowo 10 kropli (2,27 mg) Dzieci od 1. roku życia do 3 lat jednorazowo 15 kropli (3,41 mg) Dzieci w wieku powyżej 3 lat jednorazowo 25 kropli (5,67 mg) W razie potrzeby dawkę można powtórzyć po 6 godzinach, do 4 razy na dobę.
Przeciwwskazania
Preparatu Sinecod nie powinny stosować osoby z nadwrażliwością na którykolwiek ze składników. W przypadku kaszlu utrzymującego się dłużej niż kilka dni wymagana jest konsultacja z lekarzem w celu ustalenia przyczyny (wykluczenia niekiedy groźnych, organicznych zmian w układzie oddechowym lub kaszlu polekowego).
Informacje dodatkowe
Kobiety w ciąży lub karmiące piersią mogą stosować Sinecod wyłącznie na zlecenie lekarza. Nie stosować preparatu Sinecod u dzieci poniżej 7. miesiąca życia. Preparat Sinecod używany w zalecanych dawkach nie wpływa na zdolność koncentracji.
Postać leku:
krople doustne
Chcesz być informowany o nowościach ?
subskrybuj nasz Newsletter