Apteka Internetowa

dzieci (1-3 lata)

Xylometazolin 0.05% krople do nosa 10ml.

Cena:
5,58 zł
Xylometazolin 0.05% krople do nosa 10ml.
Przeznaczenie
na alergię, na przeziębienie
Producent:
ICN POLFA RZESZÓW S.A.
Opakowanie:
10
ml.
Skład
1 g kropli do nosa zawiera 0,5 mg (Xylometazolin VP 0,5 mg/g) chlorowodorku ksylometazoliny (Xylometazolini hydrochloridum).
Wskazania
Niedrożność przewodów nosowych spowodowana obrzękiem błony śluzowej nosa w przebiegu ostrego nieżytu nosa (np. w przeziębieniach i grypie). Zapalenie zatok przynosowych. Alergiczny nieżyt błony śluzowej nosa (katar sienny).
Działanie
Lek zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa i gardła poprzez skurcz naczyń krwionośnych.
Dawkowanie
Dzieci od 2 do 12 lat: Miejscowo, 1-2 kropli produktu Xylometazolin VP (0,5 mg/g) do każdego otworu nosowego 1 lub 2 razy na dobę.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na substancję czynną, inne leki obkurczające naczynia błony śluzowej nosa lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Przewlekłe zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa. Jaskra z wąskim kątem przesączania. Produktu Xylometazolin VP (0,5 mg/g) nie należy stosować u dzieci do 2 lat.
Informacje dodatkowe
Działania niepożądane Po zastosowaniu leku mogą wystąpić miejscowe działania niepożądane: podrażnienie błony śluzowej nosa, suchość błony śluzowej nosa, uczucie pieczenia w nosie i gardle, kichanie. Bardzo rzadko występują objawy działania ogólnoustrojowego: nudności, ból głowy, osłabienie, zmęczenie, senność, zaburzenia widzenia, reakcje alergiczne (duszność, obrzęk naczynioruchowy) oraz kołatanie serca, przyspieszenie czynności serca, wzrost ciśnienia tętniczego (zwłaszcza u osób z chorobami układu krążenia). Stosowanie leku przez okres dłuższy niż zalecany i (lub) w dawkach większych niż zalecane może doprowadzić do wtórnego polekowego zapalenia błony śluzowej nosa. Interakcje Nie stosować leku w czasie leczenia trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi i inhibitorami MAO (leki stosowane m.in. w depresji), ponieważ odnotowano przypadki wystąpienia interakcji. Należy unikać jednoczesnego stosowania leku z innymi podobnie działającymi lekami (sympatykomimetykami), takimi jak efedryna, pseudoefedryna.
Postać leku:
krople do nosa
Chcesz być informowany o nowościach ?
subskrybuj nasz Newsletter