Apteka Internetowa

dzieci (4-11 lat)

Dexapini syrop x 150g

Cena:
12,95 zł
Dexapini syrop x 150g
Producent:
HERBAPOL-LUBLIN S.A.
Opakowanie:
150
g.
Skład
100g syropu zawiera: Wyciąg sosonowy 6,6g, Nalewka koperkowa 1,0g, Mleczan wapnia 1,0g, Wyciąg z ziela glistnika 0,16g, Bromowodorek dekstrometorfanu 0,1g oraz substancje pomocnicze.
Wskazania
Syrop DexaPini stosuje się w przypadku grypy i stanów grypopodobnych. Wskazaniem są również ostre stany zapalne z intensywnym suchym kaszlem, zapalenie oskrzeli, gardła i krtani, kaszel opłucnowy.
Działanie
DexaPini to syrop, który dzięki zawartości wyciągów roślinnych i dekstrometorfanowi wykazuje silne działanie przeciwkaszlowe (hamuje uciążliwy odruch kaszlu).
Dawkowanie
Dzieci 6-11 lat: 3 x dziennie 5 ml, co odpowiada dawce jednorazowej 6,5 mg dekstrometorfanu. Maksymalna dawka dobowa nie może przekroczyć 60 mg dekstrometorfanu. Młodzież powyżej 12 r.ż. i dorośli: 3 x dziennie po 15 ml, co odpowiada dawce jednorazowej 19,5 mg dekstrometorfanu. Maksymalna dawka dobowa nie może przekroczyć 120 mg dekstrometorfanu.U dzieci od 4 do 5 lat zaleca się podawanie leku po konsultacji z lekarzem.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki leku, kaszel z dużą ilością wydzieliny, astma, ciężkie schorzenia wątroby, jednoczesne przyjmowanie inhibitorów MAO. Nie stosować jednocześnie z lekami mukolitycznymi.
Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowania, oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego. W razie pytań lub wątpliwości skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Postać leku:
syrop
Chcesz być informowany o nowościach ?
subskrybuj nasz Newsletter