Apteka Internetowa

Ibum Grip (Extra) x 10tabl.

Cena:
8,95 zł

Brak w magazynie

Ibum Grip (Extra) x 10tabl.
Producent:
HASCO-LEK PPF
Opakowanie:
10
tabl.
Skład
Substancje czynne: ibuprofen 200 mg, pseudoefedryny chlorowodorek 30 mg.
Wskazania
Lek stosuje się doraźnie w celu złagodzenia objawów grypy i przeziębienia: niedrożności nosa i zatok obocznych, bólu głowy, gorączki, bólów stawowo-mięśniowych.
Działanie
Lek wykazuje skojarzone działanie dwóch składników: ibuprofenu, należącego do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych i pseudoefedryny będącej lekiem sympatykomimetycznym. Mechanizm działania ibuprofenu polega na zahamowaniu aktywności enzymu cyklooksygenazy, co prowadzi do zahamowania syntezy prostaglandyn z kwasu arachidonowego. Ibuprofen wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Pseudoefedryna jest lekiem sympatykomimetycznym, wywierającym bezpośredni i pośredni wpływ na układ współczulny. Jest środkiem zmniejszającym przekrwienie błon śluzowych górnych dróg oddechowych. Udrażnia nos i zatoki oboczne, zmniejsza ilość wydzieliny. W porównaniu z efedryną, pseudoefedryna w znacznie mniejszym stopniu wywołuje tachykardię i zwiększa skurczowe ciśnienie tętnicze krwi oraz słabiej pobudza ośrodkowy układ
Dawkowanie
Lek stosuje się doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: dawka początkowa 2 tabletki, a następnie w przypadku konieczności od 1 do 2 tabletek co 4 do 6 godzin. Nie przekraczać 6 tabletek na dobę. Dzieci poniżej 12 roku życia: nie podawać dzieciom poniżej 12 lat. Osoby w podeszłym wieku: nie jest konieczna modyfikacja dawki, o ile nie jest zaburzona czynność nerek lub wątroby. Wówczas lekarz powinien indywidualnie ustalić dawkowanie. W przypadku wrażenia, że działanie leku IBUM EXTRA jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.
Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowania, oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego.
Postać leku:
tabl.
Chcesz być informowany o nowościach ?
subskrybuj nasz Newsletter