Apteka Internetowa

młodzież (12-18 lat)

Ibum 200mg x 30kaps.

Cena:
10,25 zł
Ibum 200mg x 30kaps.
Producent:
HASCO-LEK PPF
Opakowanie:
30
kaps.
Skład
Substancja czynna: 1 kapsułka zawiera 200 mg Ibuprofenu.
Wskazania
•Bóle o słabym i umiarkowanym nasileniu: głowy (w tym migrenowe), gardła, zębów (również po ekstrakcji zębów i na skutek ząbkowania), mięśni, stawów, pourazowe, pooperacyjne, nerwobóle. •Bolesne miesiączkowanie •Stany gorączkowe (m.in przeziębienie, grypa).
Działanie
Lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Wywiera działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe poprzez hamowanie cyklooksygenazy prostaglandynowej. Po podaniu doustnym szybko wchłania się z przewodu pokarmowego, osiągając maksymalne stężenie we krwi po 1,5 h. Ibuprofen w 99% wiąże się z białkami osocza. Przenika do jam stawowych, gdzie jego stężenie utrzymuje się stosunkowo długo, nawet po zmniejszeniu stężenia we krwi. Jest metabolizowany w wątrobie. T0,5 we krwi wynosi 2 h. Ibuprofen jest wydalany z moczem w 90% w postaci nieaktywnych metabolitów. Nie wykazuje tendencji do kumulacji w organizmie.
Dawkowanie
Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: Bóle różnego pochodzenia, bolesne miesiączkowanie i gorączka: 200-400 mg (1-2 kapsułki), w razie potrzeby co 4 - 6 godzin. Kapsułki należy popić szklanką wody.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu; Czynna lub niedawno przebyta choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy; Nie stosować u osób, u których w trakcie leczenia kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi wystąpiły objawy nadwrażliwości (pokrzywka, katar, napad astmy oskrzelowej) lub wstrząs anafilaktyczny.
Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowania, oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego.
Postać leku:
kaps.
Chcesz być informowany o nowościach ?
subskrybuj nasz Newsletter