Apteka Internetowa

młodzież (12-18 lat)

Metafen x 10tabl.

Cena:
5,95 zł
Metafen x 10tabl.
Przeznaczenie
na przeziębienie, p/gorączkowe, p/bólowe i p/zapalne
Producent:
POLFA ŁÓDŹ S.A.
Opakowanie:
10
tabl.
Skład
1 tabletka zawiera: 200mg ibuprofenu 325mg paracetamolu
Wskazania
Bóle głowy wywołane zapaleniem zatok przynosowych, bóle zębów, bóle pourazowe, bolesne miesiączkowanie, ból po zabiegach chirurgicznych.
Działanie
•unikalny produkt w kategorii produktów przeciwbólowych bez recepty, •zawiera pierwsze w Polsce połączenie ibuprofenu i paracetamolu w 1 tabletce, •szczególnie polecany w bólach głowy, zatok, zębów, bolesnym miesiączkowaniu
Dawkowanie
Doustnie, po posiłku. Dorośli jednorazowo 1 lub 2 tabletki (w razie konieczności dawkę można powtarzać do trzech razy na dobę, nie stosować więcej niż 6 tabletek na dobę), dzieci powyżej 12 roku życia jednorazowo 1 tabletka ( w razie konieczności dawkę można powtórzyć do trzech razy na dobę, nie stosować więcej niż 3 tabletki na dobę). Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki produktu leczniczego; nadwrażliwość na leki NLPZ, w tym kwas acetylosalicylowy; występowanie w przeszłości astmy aspirynowej, obrzęku naczynioruchowego, skurczu oskrzeli, nieżytu nosa lub pokrzywki, związanych z przyjmowaniem kwasu acetylosalicylowego lub innych leków z grupy NLPZ; ciężka niewydolność nerek, wątroby; choroba wrzodowa żołądka, dwunastnicy; perforacja lub krwawienia, również te występujące po zastosowaniu leków z grupy NLPZ; ciężkie nadciśnienie tętnicze; ciężkie choroby układu sercowo-naczyniowego, tachykardia, dławica piersiowa; ciężka niewydolność serca; ciąża i karmienie piersią; Skaza krwotoczna oraz przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych; zatrzymanie moczu; jednoczesne przyjmowanie innych leków z grupy NLPZ, w tym inhibitorów COX-2; Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej; u dzieci w wieku poniżej 12 lat ; choroba alkoholowa.
Postać leku:
tabl.
Chcesz być informowany o nowościach ?
subskrybuj nasz Newsletter