Apteka Internetowa

młodzież (12-18 lat)

Polopiryna 500mg x10 tabl.dojelitowych

Cena:
5,85 zł
Polocard 75mg x 60tabl.
Przeznaczenie
na przeziębienie, p/gorączkowe, p/bólowe i p/zapalne
Producent:
ZAKŁADY FARM. "POLPHARMA" S.A.
Opakowanie:
10
tabl.
Skład
Kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum) - 500 mg
Wskazania
W stanach grypowych, przeziębieniach, przy bólach różnego pochodzenia, w bolesnym mięsiączkowaniu, przy bólach i stanach zapalnych zębodołu po usunięciu zębów.
Działanie
Polopiryna zawiera kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Tabletka dojelitowa rozpada się dopiero w jelicie cienkim, przez co zmniejsza się drażniące działanie kwasu acetylosalicylowego na błonę śluzową żołądka.(aspirin)
Dawkowanie
Lek należy przyjmować w czasie lub po posiłku. Tabletki należy połykać w całości, popijając dużą ilością płynu. Przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, zwykle stosuje się: Dorośli: jednorazowo od 500 mg do 1000 mg (1 do 2 tabletek). W razie potrzeby dawka może być powtarzana 2 do 3 razy na dobę. Młodzież w wieku powyżej 12 lat: od 500 mg do 1000 mg (1 do 2 tabletek) na dobę.
Przeciwwskazania
•jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na kwas acetylosalicylowy lub którykolwiek z pozostałych składników leku. Nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy występuje u 0,3% populacji, w tym u 20% chorych na astmę oskrzelową lub przewlekłą pokrzywkę. Objawy nadwrażliwości: pokrzywka, a nawet wstrząs mogą wystąpić w ciągu 3 godzin od chwili przyjęcia kwasu acetylosalicylowego; •jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, przebiegające z objawami takimi jak: skurcz oskrzeli, katar sienny, wstrząs; •jeśli u pacjenta występuje astma oskrzelowa, przewlekłe schorzenia układu oddechowego, gorączka sienna lub obrzęk błony śluzowej nosa, gdyż pacjenci z tymi schorzeniami mogą reagować na niesteroidowe leki przeciwzapalne napadami astmy, ograniczonym obrzękiem skóry i błony śluzowej (obrzęk naczynioruchowy) lub pokrzywką częściej niż inni pacjenci; •jeśli u pacjenta występuje czynna choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy oraz stany zapalne lub krwawienia z przewodu pokarmowego (może dojść do wystąpienia krwawienia z przewodu pokarmowego lub uczynnienia choroby wrzodowej); •jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność wątroby, nerek lub serca; •jeśli u pacjenta występują zaburzenia krzepnięcia krwi (np. hemofilia, małopłytkowość) oraz gdy pacjent jest leczony jednocześnie środkami przeciwzakrzepowymi (np. pochodne kumaryny, heparyna); •jeśli u pacjenta występuje niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (rzadka choroba dziedziczna); •jeśli pacjent jednocześnie otrzymuje metotreksat w dawkach 15 mg tygodniowo lub większych, ze względu na szkodliwy wpływ na szpik kostny; •u dzieci w wieku poniżej 12 lat, zwłaszcza w przebiegu infekcji wirusowych, ze względu na ryzyko wystąpienia zespołu Reye'a, rzadkiej, ale ciężkiej choroby powodującej uszkodzenie wątroby i mózgu; •w okresie ciąży i karmienia piersią.
Postać leku:
tabl. dojelit.
Chcesz być informowany o nowościach ?
subskrybuj nasz Newsletter