Apteka Internetowa

młodzież (12-18 lat)

Theraflu ExtraGRIP x 6sasz.

Cena:
14,95 zł

Brak w magazynie

Theraflu ExtraGRIP x6sasz.
Przeznaczenie
na przeziębienie
Producent:
NOVARTIS CONSUMER HEALTH GMBH
Opakowanie:
6
sasz.
Skład
substancje czynne: - paracetamol 650 mg - chlorowodorek fenylefryny 10 mg - maleinian feniraminy 20 mg
Wskazania
Leczenie objawów grypy i przeziębienia, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle mięśni, bóle kostno - stawowe, bóle głowy, obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, nadmierna wydzielina śluzowa z nosa, kichanie.
Działanie
Lek wieloskładnikowy. Zawiera jako substancje czynne: chlorowodorek fenylefryny zmniejszający przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa, paracetamol działający przeciwbólowo i przeciwgorączkowo oraz maleninan feniraminy - substancję antyhistaminową zmniejszającą produkcję śluzowej wydzieliny w nosie. Theraflu ExtraGRIP po rozpuszczeniu w wodzie tworzy gorący, aromatyczny napój.
Dawkowanie
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w 1 szklance gorącej wody. Przyjmować doustnie w postaci gorącego napoju. Jednorazowo można przyjąć zawartość 1 saszetki. W razie konieczności dalszego leczenia objawowego dawkę tę można powtórzyć po 4-6 godzinach. W ciągu doby można przyjąć zawartość 3 saszetek. Zgodnie z przedstawionym schematem dawkowania preparat można stosować nieprzerwanie wyłącznie przez 5 kolejnych dni. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe należy zwrócić się do lekarza. Należy skontaktować się z lekarzem, jeżeli: objawy chorobowe nie ustąpią w ciągu 5 dni, kaszel utrzymuje się dłużej niż 5 dni, pojawi się wysypka, gorączka lub uporczywy ból głowy; ból gardła z gorączką, bólem głowy, wysypką, nudnościami lub wymiotami utrzymuje się dłużej niż 2 dni.
Przeciwwskazania
Nie należy stosować leku Theraflu ExtraGRIP w przypadku: - nadwrażliwości (alergii) na którykolwiek ze składników leku - aktualnego stosowania (lub stosowania w ciągu ostatnich dwóch tygodni) inhibitorów MAO u dzieci poniżej 12 lat - stosowania innych produktów leczniczych zawierających paracetamol ze względu na ryzyko przedawkowania - współistniejących schorzeń płuc (w tym astmy) wrodzonego niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (G-6-P) Przed zastosowaniem leku Theraflu ExtraGRIP należy skonsultować się z lekarzem w przypadku: - chorób serca, wysokiego ciśnienia krwi, chorób tarczycy, cukrzycy i jaskry, chorób nerek i wątroby, padaczki, schorzeń dróg moczowych, czynnej choroby wrzodowej - lek zawiera paracetamol, który stosowany w wysokich dawkach lub przez zbyt długi czas, powodować może uszkodzenia wątroby - fenylefryna powodować może fałszywie pozytywne wyniki testów dopingowych (informacja szczególnie istotna dla osób uprawiających sport wyczynowo) - osoby stosujące lek Theraflu ExtraGRIP nie powinny pić napojów alkoholowych, gdyż paracetmol w połączeniu z alkoholem etylowym może powodować uszkodzenia wątroby - ze względu na naczyniozwężajace działanie fenylefryny lek należy stosować ostrożnie u pacjentów powyżej 70 lat ze schorzeniami układu krwionośnego - lek zawiera 12 g sacharozy, co należy wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą . Jeśli u pacjenta stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów to przed przyjęciem leku powinien się on skontaktować z lekarzem.
Informacje dodatkowe
Leku nie należy stosować z innymi lekami o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Ciąża: Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Karmienie piersią: Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Stosowanie leku Theraflu ExtraGRIP u dzieci: Leku Theraflu ExtraGRIP nie należy stosować u dzieci do 12 lat. Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn: Lek może powodować senność. Podczas stosowania preparatu Theraflu ExtraGRIP nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać urządzeń mechanicznych. Uczucie senności może nasilać się u osób stosujących lek i przyjmujących leki nasenne lub pijących napoje alkoholowe.
Postać leku:
prosz.
Chcesz być informowany o nowościach ?
subskrybuj nasz Newsletter