Apteka Internetowa

seniorzy (65+)

Gripex Noc x 6tabl.

Cena:
8,95 zł
Gripex Noc x 6tabl.
Producent:
US PHARMACIA SP. Z O.O.
Opakowanie:
6
tabl.
Skład
Substancja czynna: 1 tabl. powl. zawiera 500 mg paracetamolu, 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny, 15 mg bromowodorku dekstrometorfanu i 2 mg maleinianu chlorfeniraminy.
Wskazania
Łagodzenie objawów przeziębienia, grypy i stanów grypopodobnych, takich jak gorączka, katar, kichanie, obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, suchy kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe.
Działanie
Preparat złożony łagodzący objawy przeziębienia i grypy. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Mechanizm działania polega na hamowaniu aktywności cyklooksygenazy prostaglandynowej. Zmniejszenie stężenia prostaglandyn w podwzgórzu odpowiada za działanie przeciwgorączkowe. Nie wpływa na agregację płytek krwi. Szybko i prawie całkowicie wchłania się z przewodu pokarmowego, osiągając maksymalne stężenie w osoczu po 1 h. W 25-50% wiąże się z białkami osocza. Działanie przeciwbólowe utrzymuje się przez 4-6 h, a przeciwgorączkowe 6-8 h. Metabolizm zachodzi w wątrobie, a wydalanie przez nerki. Pseudoefedryna jest lekiem sympatykomimetycznym. Pobudza receptory a-adrenergiczne zlokalizowane w mięśniówce gładkiej naczyń krwionośnych błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, w wyniku czego następuje skurcz naczyń i zmniejszenie obrzęku oraz przekrwienia błony śluzowej. Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, osiągając maksymalne stężenie w osoczu po 2 h. Działanie pojawia się po 15-30 min. i utrzymuje się przez 4 h. T0,5 wynosi 9-16 h. Wydalanie następuje przez nerki, głównie w postaci niezmienionej. Chlorfeniramina blokuje receptory H1 i serotoninergiczne. Działa uspokajająco, nasennie, zmniejsza wyciek wydzieliny śluzowej z nosa, świąd, kichanie i łzawienie. Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, osiągając maksymalne stężenie w osoczu po 2-3 h. Działanie terapeutyczne pojawia się po 15-30 min. i utrzymuje się przez 4-6 h. T0,5 wynosi 20 h. Metabolizm zachodzi w wątrobie, a wydalanie przez nerki. Dekstrometorfan jest pochodną leworfanolu o działaniu przeciwkaszlowym. Mechanizm działania polega na hamowaniu ośrodka kaszlu w rdzeniu przedłużonym, najprawdopodobniej poprzez blokowanie receptorów opioidowych. Szybko wchłania się z przewodu pokarmowego, osiągając maksymalne stężenie we krwi po 2-3 h. Działanie pojawia się po 15-30 min. i utrzymuje się przez 4-6 h. T0,5 wynosi 3-4 h. Metabolizm zachodzi w wątrobie, a wydalanie przez nerki.
Dawkowanie
Doustnie: dorośli i dzieci od 13 r.ż.: 1-2 tabl. przed snem. Nie stosować więcej niż 8 tabl. na dobę.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Wrodzony niedobór G-6-PD. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek. Wirusowe zapalenie wątroby. Ciężkie nadciśnienie tętnicze. Niestabilna choroba wieńcowa. Choroba alkoholowa. Stosowanie inhibitorów MAO lub zydowudyny. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 13 r.ż. W czasie stosowania leku nie należy pić alkoholu. Lek może upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.
Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowania, oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego.
Postać leku:
tabl.
Chcesz być informowany o nowościach ?
subskrybuj nasz Newsletter